seda
aktualni
připravujeme
archiv
galerie
publikace
kontakt
newsletters
press
partneři
cervena

  http://www.jmayerh.de 

  youtube / AUDI URBAN FUTURE AWARD 2010  

  youtube / interview J. MAYER H. 
  český rozhlas o nás  
Výstava zasazená do prostředí kombinujícího vizuální a zvukový materiál přibližuje zájem studia J. MAYER H. o „Data Protection Pattern“ (obrazce sloužící k ochraně dat), jakožto zdroje inovací. Počátkem 20. století vzniklo v rámci kontroly informací vizuální kódování známé též pod názvem „Data Protection Pattern“, které slouží k utajování osobních informací v tiskopisech. Nespočetné množství písmen a číslic - stavebních složek informací - vytváří němou a kašovitou textovou formu. Čisté neomezené spektrum těchto specifických obrazců zahrnující písmena, číslice, loga i organickou, maskovací a ornamentální grafiku lze chápat jako „Ursuppe“, jakousi „prapůvodní polévku“ dnešní doby - dosud bez významového obsahu, přesto však představující strategické pole, z něhož lze vytvořit ambivalentní prostor, koncentrovat plášť diskrétnosti a přitom zaplnit plochu expozice a kontroly.

J. MAYER H. expozice
Kromě hlavního prostoru prezentuje výstava také projekty realizované v německém Hamburgu u příležitosti oslav partnerství mezi Hamburgem a Prahou, konaných v roce 2010. Mezi tyto projekty patří ADA1/ kancelářská budova postavená v roce 2007, S11/ kancelářská budova realizovaná v roce 2009, Home.Haus/ domov dětí postavený v roce 2009 a interiér ZZ.Sankt.Georg / středisko stomatologie, realizováno v roce 2009.
ADA 1
ADA 1, Hamburg © Dirk Fellenberg      Courtesy magnus muller, Berlin
Architektonické studio J. MAYER H. bylo založeno v roce 1996 v Berlíně. Ve svých pracích se pohybuje na rozhraní mezi architekturou, komunikací a novými technologiemi. K jejím nejnovějším projektům patří radnice v parku „Scharnhauser Park“ ve městě Ostfildern, HeatSeat - nábytek citlivý na teplotu, menza vysoké školy v Karlsruhe a Metropol Parasol - instalace na náměstí Plaza de la Encarnación ve španělské Seville. Posledním úspěchem tohoto vizionářského studia je vítězství v mezinárodní soutěži Audi Urban Future Award/Building a Vision for 2030, která je taktéž představena na 12. Bienále architektury v Benátkách. Sehraný tým realizuje instalace, vytváří urbanistické návrhy, účastní se mezinárodních soutěží a podílí se na multidisciplinárním zkoumání prostoru.


Audi Urban Future Award Audi Urban Future Award Audi Urban Future Award
Jürgen Mayer studoval architekturu na univerzitě ve Stuttgartu, na institutu Cooper Union v New Yorku a na univerzitě v Princetonu. Od roku 1996 přednáší na různých univerzitách, například na Univerzitě umění v Berlíně, na GSD Harvardské univerzity, na AA v Londýně a v současnosti učí na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Jeho práce byly oceněny celou řadou mezinárodních cen, mimo jiné v roce 2003 cenou Miese van der Rohe v kategorii „objev roku“ (Emerging Architect) a v roce 2005 cenou Holcim Awards (Bronze Europe) udělovanou za trvale udržitelnou architekturu. Jeho projekty jsou rovněž zastoupeny ve sbírkách newyorského či sanfranciského Muzea moderního umění (MoMA).

© Jens Passoth
Metropol Parasol, Sevilla Metropol Parasol, Sevilla Metropol Parasol, Sevilla
J. MAYER H.      pre.text / vor.wand
6/10
-
12/12
Behnisch Architekten Hafen City Hamburk Bjarke Ingels Group Lecture J. MAYER H.