aktualni
aktualni
aktualni
připravujeme
archiv
galerie
publikace
kontakt
newsletters
press
partneři
cervena
23/7-20/8/2008 České centrum Praha1 // FOR ARCH / Letňany / 23/9 - 27/9/2008
  fotografie z vernisáže  

  výstava  

  křest katalogu  

  katalog  

 napsali o nás: 

  www.e-architekt.cz/fotografie  

  www.e-architekt.cz  

  www.archiweb.cz  

  www.archiweb.cz/katalog  

  www.estav.cz  

  www.ct24.cz  

  www.ct24.cz/recenze  

  www.rozhlas.cz  

  www.designmagazin.cz  

  www.designmagazin.cz/katalog  

  www.stavebni-forum.cz  

  www.stavebni-forum.cz/katalog  

  www.pragueout.cz  

  www.nicemagazine.cz  

NEW FACE OF PRAGUE / současná architektura prahy po roce 1990
Výstava připravená Galerií Jaroslava Fragnera (po dobu letních prázdnin bude galerie v rekonstrukci) představí v Českém centru Praha v Rytířské ulici na Praze 1 pět desítek nejzajímavějších a nejdůležitějších realizací a projektů, které vznikly v Praze v posledních dvaceti letech s důrazem na hledání historických souvislostí.
Vedle dnes již architektonických ikon jako jsou Tančící dům, Zlatý anděl, průchod Jelením příkopem, Oranžerie na Pražském hradě, Langhans nebo Palác Euro na Můstku budou prezentovány stavby či projekty kvalitativně ojedinělé, avšak široké veřejnosti už ne tolik mediálně známé. Návštěvníci se seznámí také s novějšími realizacemi, teprve v současnosti vznikajícími stavbami nebo vizemi nabízející možnosti, jak by se mohla česká metropole proměnit.
Současná architektura to v Praze nemá vůbec lehké, neboť historie, středověký urbanismus, nepochopení současné architektury a významu architektury vůbec zásadním způsobem ovlivňují její existenci. Praha se stále vyvíjí, vznikají nové a nové projekty, je zde však otázka, jak moc jsou kvalitní. Na kvalitu současné architektury lze pohlížet subjektivně, je však třeba dodat, že se úroveň zvyšuje a Praha se přibližuje standartu evropského rozvoje.
Výstavu bude doprovázet barevná česko-anglická publikace doplněná o mapu realizací a medailony jednotlivých architektonických ateliérů. Cílem není oslovit pouze odborné publikum, ale také českou a stejně tak zahraniční širší veřejnost. Představit současnou architekturu Prahy v celku, výběr nejvýznamnějších staveb, jenž výrazně ovlivnily tvář a architektonickou úroveň dnešní Prahy.